הימרנו נכון

בחרנו לשים לפוסט הראשון שלנו את הכתבה הראשונה במגזין 2013, על הלקוח 001 שלנו.

אלו היו המשרדים הגדולים הראשונים של חברת הראל, והפרויקט הגדול הראשון של חברת innovate. בשיחה עם מנכ"ל innovate, אבנר קינל, נזכר לקוח 001, יו"ר הראל, יאיר המבורגר, בהימור ההדדי בתחילת הדרך.

הרומן בין השניים החל לפני 16 שנים. המבורגר שעמד בראשה של הראל, אז חברת ביטוח צעירה וקטנה משמעותית מקבוצת הביטוח הענקית והמובילה שאנו מכירים היום וקינל שעשה את צעדיו הראשונים במסגרת חברה בבעלות קיבוץ שעלבים שייצגה את Maars.

Untitled-2

הראל הקימה את משרדיה החדשים באזור הבורסה ברמת גן, 8 קומות ראשונות מתוך 21 שבוצעו לימים אחרי כן. "יחד עם מוטי רוזן, מנכ"ל החברה דאז והארכיטקט מיקי קורנהוייזר, שעיצב עבורנו את המשרדים, ניסינו למצוא את המוצרים הכי טובים עבורנו, נזכר יאיר המבורגר, יו"ר החברה. "ניסינו למצוא את העיגול של הריבוע. הכוונה היא למצוא את החברה עם המוצר הכי איכותי, עבודות ביצוע והקמה מצוינות ובמחירים סבירים".

חברת innovate, שהייתה אז בראשית דרכה, הציעה את שירותיה ומוצריה לתכנון המשרדים החדשים. "ידענו שלא בחרנו את הכי זול – אבל הגישה שלהם מצאה חן בעינינו", נזכר המבורגר. "התפקיד שלי בהראל, בסופו של דבר, הוא לדעת לזהות חומר גלם אנושי איכותי וטוב ולעבוד איתו. זה הדבר שאני הכי טוב בו", מסביר המבורגר. "וכך היה גם במקרה של innovate. הייתה ביני לבין אבנר קינל כימיה טובה מההתחלה. עמד מולי בחור צעיר, עם המון מוטיבציה, תשוקה ואמונה. היו הרבה סימנים שהראו שהם האנשים בשבילנו".

"ולמעשה המשרדים של הראל היו העסקה הגדולה הראשונה שעשינו", נזכר קינל. "זה פרויקט של שמונה קומות משרדים במגדל במרכז הארץ, פרויקט בסדר גודל מרשים גם היום. בזמנו אפילו לא היה לנו אולם תצוגה כמו שיש לנו היום, ובנינו משרד לדוגמה כדי להראות להם את איכות המוצרים."

"נתתי להם את הקרדיט" נזכר המבורגר בחיוך, "ידעתי שאני לוקח סיכון בעבודה עם חברה צעירה, אבל מצד שני גם אנחנו היינו אז חברה יחסית חדשה. כל הבניין הזה היה פרויקט ראשון מסוגו עבורנו. יכולנו לעבוד בזמנו עם חברה אחרת. היו אז בארץ עוד חברות ידועות וחזקות, אבל אנחנו הימרנו על innovate. העובדה היא שחלק מהחברות ההן כבר לא קיימות ביום, מה שמוכיח שהימרנו נכון. אבל ההימור היה כפול. גם innovate, שהיו מוכנים לא להרוויח כדי לקבל אותנו כלקוחות, לא ידעו שנהפוך להיות החברה שאנחנו היום. מאז אנחנו עובדים רק איתם בכל הפרויקטים שלנו, ואני מניח שאנחנו משמשים גם כמעין תו תקן עבורם. לקוחות אחרים שיודעים שהראל, חברה רצינית ואחראית, עובדת עם innovate, לא מהססים לעבוד איתם גם."

לראיון המלא במגזין in by innovate