ישיבה באוויר

כשהושק iPad Air של Apple, אחת מנקודות המכירה החזקות של הטאבלט החדש הייתה היותו מוצר טכנולוגי מתקדם, אבל יחד עם זאת קליל ודקיק וכמעט בלתי מורגש בתיק או ביד. את האייפד האישי אפשר לקחת איתנו לכל מקום, להשתמש בו כל היום – ולמרות שכל המערכות שלו שוכנות בתוך גוף דק וחסכוני – אין לכך השפעה על הביצועים שלו בשטח ועל עמידותו.

PicMonkey Collage3

על אותו המשקל, תכירו את דגם הכסא AirPad של חברת Interstuhl. מותג הכיסאות המוביל יצר פטנט חדש, שכמו האייפד Air – שם מאחור את כל הכיסאות שהכרתם עד כה ויגרום לכם להסתכל עליהם כפריטי ריהוט מיושנים ומגושמים.

PicMonkey Collage

הפטנט הייחודי של כיסאות ה-AirPad הוא בעצם יצירת גב הממברנה. הגב הייחודי של הכיסאות מחליף את גב הרשת שהיה פופולארי בכיסאות משרדיים לאורך שנים. הרשתות היו עשויות מחומרים סינטטיים ולא נעימים לישיבה ארוכה והיו מועדות לפורענות של קרעים ונזקים. פטנט הממברנה של כיסאות AirPad הופך את כסאות ישיבה בעלי מושב העשוי מרשת לנחלת העבר. בדור החדש של הכיסאות גב הכסא קליל וגמיש. האלסטיות של המושב מצליחה לשמור על עמידות, ובה בעת להסב תחושת נוחות מאקסימלית, הודות למבנה השלד הייחודי של הכיסא.

מאז השקתו בשוק הרהיטים, הכסא בעל גב הממברנה מיצב את עצמו כאחד הרהיטים הפופולאריים בתעשיית הריהוט היוקרתי למשרד. מערכת היחסים בין הטכנולוגיה לבין העיצוב והאסתטיות הולידה כסא המעניק חוויית ישיבה דינמית ובריאה. מנגנון התנועה תוך כדי הישיבה בכסא שוכלל משמעותית ותרם לכך שקונספט הישיבה הבריאה, מושג זר עד לאותה נקודה, עבר שינוי משמעותי וחולל מהפכה בעולם הריהוט.

PicMonkey Collage2

מעצבי הכסא ניסו ליצור מוצר אשר יעניק ערך מוסף אמיתי ללקוחות, ולא רק יספק עבורם פתרון ישיבה כאוב ולא נוח. למעשה, המילה "כאוב" הופכת להיות מונח זר עבור משתמשים העושים שימוש בכסא, שכן הוא הונדס במטרה לאפשר ללקוחותיו לשבת שעות על גבי הכסא מבלי שיחושו בכאבים או יסבלו מחוסר נוחות.

בנוסף, המעצבים והמהנדסים בחברת Interstuhl ערכו ניסויים כדי לוודא עמידות מקסימלית של גב הממברנה – כפי שאפשר לראות בסרטון הם עושים כל שביכולתם "להרוס" אותו, ללא הצלחה!

המאמצים של מהנדסי הכסא נשאו פרי, ופטנט הממברנה זכה בפרס iF Design  היוקרתי בשנת 2012.

אם הדור הקודם של כסאות המשרד היה כבד, מגושם ונוקשה, הרי שהדור החדש, הודות לכסא בעל גב הממברנה, הוא דור קליל, גמיש ותואם את אווירת ההיי-טק המודרנית של ימינו.

index00000_slider1