אחד על אחד עם האדריכלים רענן שטרן ושני טל

אחרי יותר מ- 20 שנה, החליטו בקבוצת ב.ס.ר לעבור למשרדים חדשים, הכוללים את כל מחלקות החברה ולשכות ההנהלה. סטודיו RUST התל אביבי, הופקד על תכנון משרדי המטה החדשים בתל אביב. האדריכלים רענן שטרן ושני טל, בעלי משרד האדריכלים, שיתפו אותנו בתהליך ושלבי התכנון.הפרויקט:

המשרדים החדשים של הקבוצה, כוללים את כל מחלקות החברה ולשכות ההנהלה וממוקמים בקומה ה- 31 במגדלי גיבור ספורט. תכנון המשרד במבנה מלבני, שאחד מפאותיו מעוגלת, כולל: משרדים אישיים, לשכות הנהלה, סלונים וחדרי ישיבות בגדלים שונים, עמדות חמות, מטבח רחב ואזורי המתנה וחדרי שירות.
ההשראה מאחורי התכנון:

בהתאם לאופי החברה ההנדסית, נעשה שימוש ואזכור חומרי בנייה, כמו בטון חשוף לצד עץ גולמי ועבודות ברזל.

בכדי לייצר שפה אחידה ואלגנטית בחלל, תוכנן מודול לחיפוי עץ שמחפה את גרעין הבניין ומכיל בתוכו פונקציות וחדרי שירות. חיפוי העץ הופך לדלת נסתרת, ארונות או מטבח ובהתאמה לצורת התכנית הוא מתעגל ומתאים עצמו לקירות החללים.  


חלוקת החלל:

בהיקף הקומה מוקמו משרדיהם של עובדי הקבוצה אשר נתחמו באמצעות מחיצות שקופות עם פרופיל שחור ועדין. דגם HORIZON של יצרן המחיצות MAARS ההולנדי, בשילוב דלתות זכוכית מדגיש מראה של שקיפות וכניסה מיטבית של אור היום והנוף הרחב.

המחיצה הדקיקה מלווה את כל תוואי החדרים בהיקף ובגרעין ובמידת הצורך אזורים מתעגלים בהתאם לחיבור השפה העיצובית עם הבניין. חדר הישיבות הגדול, בולט משאר החדרים לכיוון המסדרון, ובכך נוצרת הבלטה של החלל שמכיל מעל 20 אנשים סביב שולחן ארוך ורחב.

לשם הדגשת ייחודו נבחרה מערכת מחיצות דגם WOOD WALL של חברת CITTERIO האיטלקית. מערכת של פרופילי עץ פורניר אלגנטית עם זכוכית מבודדת ודלתות הזזה מרשימות. שתי עמדות קבלה גדולות מקבלות את פני האורחים, והן מדמות שתי יציקות בטון מעוקל המונח על קרשי עץ.


ריצוף הטֱרַצוֹ הכהה במסדרונות, מתחלף לפרקט אלון ביישומים שונים בחלל, כאשר ביניהם מפריד פרט נחושת עדין.

בכדי לייצר בידול פונקציונלי מבלי לעשות שימוש בקירות, נעשה שילוב של 3 סוגי תקרות שונים במרחבים הציבוריים. תקרת אריחי רשת שחורה, תקרת עץ שטוחה ותקרה עשויה מסרגלי עץ מתעקלים בהתאם לתכנית הקומה. בנוסף, תוכנן מערך תאורה מעל תקרת הרשת, שנחשף תוך כדי הליכה במסדרון, ותאורה דקורטיבית שתוכננה במיוחד לכל חלל ופינה ועשויה מכדורי זכוכית חלבית.

לכל עובד תוכנן שולחן המותאם אישית לצרכיו, והותקן בחלל גוף תאורה קירי שעוצב במיוחד, ומאפשר תאורת עבודה ותאורת UP LIGHT ששוטפת את תקרת המשרד באור חם.


קרדיטים:

מחיצות מבית אינובייט:

  • דגם Horizon של חברת maars, חזיתות משרדים וחדרי ישיבות קטנים מתעגלים.
  • דגם Wood wall של חברת Citterio, פורניר עץ עם זכוכית, ודלתות זכוכית.

אדריכלות: RUST אדריכלים - רענן שטרן ושני טל

צילום: יואב פלד