תמ"א 38 כמקרה בוחן לאחריות שלטונית

כחלק מתרומתה של INNOVATE בתחומים רבים, החודש לקחנו חלק במתן חסות לתערוכה 38/4, אשר מציגה עשרים פרוייקטים של מתחמי תמ"א 38 בשלבים שונים.

_DSC0163

_DSC0168

כל הפרויקטים בתערוכה כוללים מקבץ בניינים או בניינים גדולים מרובי-כניסות המחודשים במתווה תמ"א 38 של תוספות למבנים קיימים ללא בניה והריסה. התערוכה נפתחת (כמעט) ביום השנה העשירי לאישורה של התכנית וכניסתה לתוקף ובמקביל לדיונים המתנהלים לקראת גיבושו של תיקון רביעי (38/4) לתכנית.

_DSC0144

_DSC0130

העבודות המוצגות בתערוכה מייצגות תוספות מתוכננות של למעלה מ- 900 יחידות דיור על פני מספר דומה של יחידות דיור קיימות, קרי הכפלה של הצפיפות האורבנית על פני שורה של כעשרים פרויקטים. מקבץ זה מציג, על קצה המזלג, את יכולתה של תמ"א 38 ליצור שינוי אורבני משמעותי במקומות שבהן היא מיושמת. השפעה זו, אשר בשנתיים האחרונות הולכת וגדלה, תמצא את ביטוייה באופן משמעותי בשנים הקרובות.

_DSC0127

התערוכה מציגה מבנים ופרויקטים בתל-אביב-יפו, ירושלים, רחובות, קרית אונו, כפר סבא, נתניה, ראשון לציון, רעננה, בת ים, גבעתיים, ורמת השרון. המבנים מוצגים באמצעות צילומים, הדמיות, תרשימים וטקסטים מאת המתכננים. התערוכה מלווה בסרט הכולל ראיונות ושיחות עם המשתתפים השונים בתערוכה ובספר.