מכלול השינויים שהעתיר העידן המודרני על כל תחומי החיים, לא פסח על תחום המשרדים וסביבות העבודה. משרדים אפרוריים למראה, בהם העובדים המוקפים בהררי תיקיות ספונים בבדידות מזהרת בחללים קטנים, הפכו זה מכבר לזיכרון רחוק, והיום מדובר על סצנה דינאמית, שלא חדלה לחדש, להתחדש ולהפתיע. איפשהו בשנות החמישים אימץ תחום המשרדים וסביבות העבודה את תפיסת החלל הפתוח (גרסאות שלה נצפו גם קודם לכן), ששאבה השראה מסביבה תעשייתית-יצרנית וריכזה את כל העובדים במרחב פתוח ומשותף. יתרונותיה היו רבים, כמו עידוד שיתופיות, הפריה חשיבתית ותקשורת ישירה בין העובדים, אך בה בעת זוהו גם חסרונות שהתלוו אליה, כמו רעש והיעדר פרטיות. במרוצת השנים קיבל החלל הפתוח פרשנויות כאלה ואחרות, ולמעשה, מאז הוא ממשיך ועובר תהליכים אבולוציוניים, נתון תדיר למגמות שונות ומשתנות, ומונח על שולחן הדיונים כסוגיה פתוחה שעדיין נחקרת באופן שוטף. מגזין BALANCE מביא לכם הצצה מלאת  השראה לסצנת המשרדים 2020, כפי שאנחנו באינובייט חווים אותה במסגרת פעילותנו כחברה העוסקת ביבוא ובייצור מוצרי גמר למשרדים. עיצוב סביבות עבודה הוא הרבה מעבר לעיצוב במשמעות והקשרים של אסתטיקה. תפקידו נוגע במהויות שנגזרות מאופי הפעילות של החברה, מעולמות התוכן של עיסוקה ומהתרבות הארגונית שלה. במסגרת זו מפגיש העיצוב את קהל המתכננים עם מכלול גורמים שונים ומשתנים, וצורך לקבל החלטות בהיבטי תכנון, שכרוכים לא פעם בדילמות מורכבות. מניסיון שנצבר במהלך שנות פעילות ארוכות בתחום המשרדים, ומתוך מעורבותנו בפרויקטים ,רבים ומגוונים, מתחדד ערכו של ה-BALANCE.

האיזון, כדרך למימוש סביבת עבודה איכותית ומושכלת: איזון בין חזון עיצובי לבין פרקטיקה, בין צרכי העובד לבין צרכי החברה, ובין השקפות לבין מגמות. סביבת עבודה נוחה ואטרקטיבית היא היום גורם משיכה לכוח אדם איכותי, וככל שהיא נרקמת בדרך מאוזנת תוך שילוב פתרונות ייעודיים ונכונים למקומם, כך היא משיגה את מטרתה גם בהיבט זה - מקנה תחושה טובה לעובדים ותומכת בהזדהותם עם החברה, כשהיא מעצימה כך את תפוקתם האישית התורמת להישגיה. מהות ה- BALANCE נבחנת במגזין לאור  המחקרים האחרונים בתחום המשרדים ולאור סוגיות מרכזיות הניצבות בלב השיח התכנוני, והיא מודגמת באמצעות פרויקטים שבוצעו בשיתוף עם אינובייט, ודרך נקודות המבט של המעצבים והאדריכלים שהיו אמונים על תכנונם. הסוגיות, מרביתן ככולן, מתייחסות להיבטים המקפלים בתוכם ניגודים כאלה ואחרים, ושעמם נדרש התכנון העכשווי להתמודד: EFFECTIVE/FUN, סוגיה שעיקרה קו התפר העדין בין השאיפה ליצור סביבת עבודה צעירה וקלילה לבין הצורך לשמר 'שקט עיצובי' הנדרש לריכוז, SOUND/SILENCE ו-OPEN/CLOSED סוגיות שעולות ממציאות החלל הפתוח ומבקשות, כל אחת בדרכה, למצוא מענה הולם לצרכי השיתוף והפרטיות ולבעיית הרעשים.,IN/OUT  סוגיה שדנה בחשיבות תחושת פתיחות וקשר עם החוץ לעובדים השוהים במקום העבודה שעות ארוכות, וסוגיית FORMAL/CASUAL שעניינה תרגום התרבות הארגונית של חברות לשפת העיצוב, תוך התייחסות למרקם ההיררכי והאנושי שנכון להן.

בברכת שנה טובה, בית אינובייט!

האיזון הנכון בעיצוב פנים של חללי משרדים ב-2020


כשהתרבות הארגונית משתקפת בעיצוב המשרדים, העובד מרוויח


הממד הטבעי והקשר עם החוץ, תורמים לרווחת העובדים במשרד


כיצד מתמודדים עם בעיית הרעש שבעבודה בחללים פתוחים?


בין חלל עבודה חווייתי לבין השקט והריכוז הנדרשים במשרד


הבית החדש של אינובייט!מכלול השינויים שהעתיר העידן המודרני על כל תחומי החיים, לא פסח על תחום המשרדים וסביבות העבודה. משרדים אפרוריים למראה, בהם העובדים המוקפים בהררי תיקיות ספונים בבדידות מזהרת בחללים קטנים, הפכו זה מכבר לזיכרון רחוק, והיום מדובר על סצנה דינאמית, שלא חדלה לחדש, להתחדש ולהפתיע. איפשהו בשנות החמישים אימץ תחום המשרדים וסביבות העבודה את תפיסת החלל הפתוח (גרסאות שלה נצפו גם קודם לכן), ששאבה השראה מסביבה תעשייתית-יצרנית וריכזה את כל העובדים במרחב פתוח ומשותף. יתרונותיה היו רבים, כמו עידוד שיתופיות, הפריה חשיבתית ותקשורת ישירה בין העובדים, אך בה בעת זוהו גם חסרונות שהתלוו אליה, כמו רעש והיעדר פרטיות. במרוצת השנים קיבל החלל הפתוח פרשנויות כאלה ואחרות, ולמעשה, מאז הוא ממשיך ועובר תהליכים אבולוציוניים, נתון תדיר למגמות שונות ומשתנות, ומונח על שולחן הדיונים כסוגיה פתוחה שעדיין נחקרת באופן שוטף. מגזין BALANCE מביא לכם הצצה מלאת  השראה לסצנת המשרדים 2020, כפי שאנחנו באינובייט חווים אותה במסגרת פעילותנו כחברה העוסקת ביבוא ובייצור מוצרי גמר למשרדים. עיצוב סביבות עבודה הוא הרבה מעבר לעיצוב במשמעות והקשרים של אסתטיקה. תפקידו נוגע במהויות שנגזרות מאופי הפעילות של החברה, מעולמות התוכן של עיסוקה ומהתרבות הארגונית שלה. במסגרת זו מפגיש העיצוב את קהל המתכננים עם מכלול גורמים שונים ומשתנים, וצורך לקבל החלטות בהיבטי תכנון, שכרוכים לא פעם בדילמות מורכבות. מניסיון שנצבר במהלך שנות פעילות ארוכות בתחום המשרדים, ומתוך מעורבותנו בפרויקטים ,רבים ומגוונים, מתחדד ערכו של ה-BALANCE.

האיזון, כדרך למימוש סביבת עבודה איכותית ומושכלת: איזון בין חזון עיצובי לבין פרקטיקה, בין צרכי העובד לבין צרכי החברה, ובין השקפות לבין מגמות. סביבת עבודה נוחה ואטרקטיבית היא היום גורם משיכה לכוח אדם איכותי, וככל שהיא נרקמת בדרך מאוזנת תוך שילוב פתרונות ייעודיים ונכונים למקומם, כך היא משיגה את מטרתה גם בהיבט זה - מקנה תחושה טובה לעובדים ותומכת בהזדהותם עם החברה, כשהיא מעצימה כך את תפוקתם האישית התורמת להישגיה. מהות ה- BALANCE נבחנת במגזין לאור  המחקרים האחרונים בתחום המשרדים ולאור סוגיות מרכזיות הניצבות בלב השיח התכנוני, והיא מודגמת באמצעות פרויקטים שבוצעו בשיתוף עם אינובייט, ודרך נקודות המבט של המעצבים והאדריכלים שהיו אמונים על תכנונם. הסוגיות, מרביתן ככולן, מתייחסות להיבטים המקפלים בתוכם ניגודים כאלה ואחרים, ושעמם נדרש התכנון העכשווי להתמודד: EFFECTIVE/FUN, סוגיה שעיקרה קו התפר העדין בין השאיפה ליצור סביבת עבודה צעירה וקלילה לבין הצורך לשמר \'שקט עיצובי\' הנדרש לריכוז, SOUND/SILENCE ו-OPEN/CLOSED סוגיות שעולות ממציאות החלל הפתוח ומבקשות, כל אחת בדרכה, למצוא מענה הולם לצרכי השיתוף והפרטיות ולבעיית הרעשים.,IN/OUT  סוגיה שדנה בחשיבות תחושת פתיחות וקשר עם החוץ לעובדים השוהים במקום העבודה שעות ארוכות, וסוגיית FORMAL/CASUAL שעניינה תרגום התרבות הארגונית של חברות לשפת העיצוב, תוך התייחסות למרקם ההיררכי והאנושי שנכון להן.

בברכת שנה טובה, בית אינובייט!

האיזון הנכון בעיצוב פנים של חללי משרדים ב-2020


כיצד מתמודדים עם בעיית הרעש שבעבודה בחללים פתוחים?


כשהתרבות הארגונית משתקפת בעיצוב המשרדים, העובד מרוויח


בין חלל עבודה חווייתי לבין השקט והריכוז הנדרשים במשרד


הממד הטבעי והקשר עם החוץ, תורמים לרווחת העובדים במשרד


הבית החדש של אינובייט!


לחצו עכשיו להורדת המגזין המלא בגרסת PDF:

עברית / ENGLISH